KANCI ČEPOVALI JEDENÁCTKU. PŠENKA SE TREFIL VE 3. VTEŘINĚ!

18.08.2014 15:01

Fotbalový Kanci z Neubuze si vyšlápli na nováčka IV. Třídy z Vlčkové. Na velmi úzkém hřišti a nekvalitním terénu se prosadili v jedenácti případech. A další tutovky dokázali spálit. V realizačním týmu Kanců se také představil nový člen trenérského týmu - kapitán FC Fastav Zlín, Lukáš Železník. A premiéra to pro něj byla parádní. Velkou pochvalu zaslouží i fanoušci 1. FC Neubuz, kterých na Vlčkovou dorazilo opravdu mnoho.

Hned na začátku utkání padl nejrychlejší gól letošní sezóny a to díky Michalovi Pšenkovi, který ihned po rozehrávce nakopl míč na domácí branku a od břevna míč zaplachtil za gólmana Pšenčíka 1:0. Neuplynula ani minuta a po zisku míče ihned načechral Budjač míč za obranu a vysoký útočník Martin Vrba volejem zvýšil na 2:0. Už v prvním poločase se hrálo jen na jednu branku a po akci Pšenky a Hublera minul ve skluzu Vrba. Ve třinácté minutě po získaném a následně vhozeném dlouhém autu Pavla Budjače se prosadil hlavičkující Zdeněk Zubíček 3:0. Kanci tak vletěli na vlčáky a nenechali jim prostor se vůbec dostat k hostujícímu brankaři Jakubovi Štefkovi. A tak po výborném úniku Michala Minaříka, který byl faulován v pokutovém území, nastal čas i na exekutora Neubuzských penalt Kuby Štefka. Canizares, jak je přezdíván, si poradil s pokutovým kopem s přehledem a navýšil vedení již na 4:0. Po téhle brance neunesl převahu kanců bývalý ligový fotbalista Jaroslav Švach a za nesportovní chování mířil předčasně do šatny. Na hřišti bylo tak nadále jen jedno mužstvo, které drželo míč. Z krásné akce po ose Bujdač – Pšenka a zakončující Vrba branka nepadl. Avšak s dalšího rohového kopu se prosadil patičkou Martin Vrba 5:0. Do konce poločasu se blýskl skvělými zákroky i domácí brankař. Poslední zářez si tak hostující fotbalisté nechali, až na poslední minutu první půle. Zdeněk Zubíček našel nabíhajícího Lukáše Drábka, který se uvolnil na lajně a stříleným centrem našel přesně hlavičkujícího Martina Vrbu 6:0.

Do druhého poločasu trenéři Kanců provedli rovnou čtyři změny. Odešli Zubíček Z, Minařík, Vrba, Knápek. Místo něj nastoupili Březík, Machalíček, Vaculka a Sedláček. Po prostřídání chvíli trvalo,než fotbalisté z Neubuze se dostali do dalších šancí. V 51. Minutě po závaru v pokutovém území se opřel do míče Josef Sedláček, ale trefil pouze spojnici břevna a týče domácí branky. Další šance promarnili Budjač s Březíkem. První jmenovaný se, však dočkal. Rohový kop nakrátko sehrál s Lukášem Hublerem a propálil vše co mu stálo v cestě 7:0. Hostující diváci tak hnali Kanci k dvojcifernému výsledku. Po centru Pavla Machalíčka se prosadil hlavou na přední tyč opět Pavel Budjač 8:0. Do konce zápasu zbývalo stále dlouhých dvacet minut.  A odpočinout si šel i dvougólový hráč zápasu Budjač, kterého nahradil Lukáš Chovanec.  V 75. Minutě to ochozy zaburáceli. Po rychlém autu Machalíčka na Březíka, následná narážečka s Hublerem a centrem na zadní tyči z malého vápna se prosadil Vaculka 9:0. Následná 80. Minuta potvrdila slova světových trenérů ,, Skvělý brankař se ukáže, když celý zápas si nešáhne na míč, ale v daný moment vychytá jasný gól.´´   Jakub Štefek alias Canizares se tak po skvělé střele domácího hráče dokázal vymrštit a fantastickým skokem vyrazil míč na roh. I on tak zašpinil do té doby čistý dres. Střídající Lukáš Chovanec následně neproměnil dvě tutovky. Pět minut před konce se diváci z Neubuze,kteří přijeli povzbudit Kance ve velkém počtu dočkali pověstné desítky. Po nádherné akci mladíků, Vaculka našel na ve vápně Hublera a ten s přehledem podél gólmana 10:0. Pro Lukáše to byl tak premiérový gól za Neubuzské Kance. Poslední hřebíček do Vlčkovské rakve přidal po akci Michala Pšenky opět jeden z mladíků. Konkrétně Josef Sedláček,který dostal před zápasem kopačky, v kterých hrával reprezentant Ondřej Čelůstka.

Fotbalisté Neubuze zvítězili jednoznačným rozdílem a posunuli se tak na první místo tabulky ! ! !

Hodnocení trenérů: "Zápas se vyvíjel podle našich představ. Trošku jsme zklamaní z několika neproměněných šancí. Sice je pravda, že terén nebyl optimální, ale některé věci musíme zlepšit. Kluky, ale určitě musíme pochválit za bojovnost a nasazení. Skvělý zápas odehrál Lukáš Drábek a velmi mile nás překvapil. Pochvalu také zaslouží fanoušci z Neubuze!!! Teď už se však musíme nachystat na další zápas s Jaroslavicemi." 

Brankář Jakub Štefek doplňuje za hráče:"Smekáme klobouček před takovou spoustou fandů, kteří nás přijeli podpoři! Netušil jsem, že v Neubuzi žije tolik lidí. Moc jim všem děkujeme za podporu, která je pro nás skvělou odměnou."

 

Sokol Vlčková vs 1. FC Neubuz 0:11 (0:6)

Branky: Vrba 3, Budjač 2, Sedláček, Pšenka, Štefek (pen), Vaculka, Hubler, Z. Zubíček

Sestava 1.FCN: Štefek - Trunkát, Budjač, J. Zubíček, Drábek - Minařík, Z. Zubíček, Knápek, Hubler - Pšenka, Vrba, Střídali: Machalíček, Vaculka, Sedláček, Chovanec, Březík, Kašpárek, 

ČK: Švach (Vlčková)

Diváci: 200

Penaltu Kuby Štefka na 0:4 sledujte ZDE

 

Autor: Lukáš Železník

 

Tabulka IV. třídy, sk. B