NEUBUZŠTÍ KANCI V SOBOTU ZAPLNILI LESY

20.01.2014 11:15

V sobotu ráno se neubuzští Kanci sešli v lesích kolem obce, kterou reprezentují na fotbalovém hřišti, aby se zapojili do brigády čištění lesa. Tým se, až do odpoledních hodin pokoušel o to vlastními rukami vyčistit část lesa od pokácených kmenů a větví, aby se tak vytvořil prostor pro novou generaci zelených obyvatel lesa. A to se podařilo!

 

V lesích pracovně zkušenější Mira Minařík (který před týdnem skolil svého prvního kance, k čemuž mu celý tým gratuluje!) a Pavel Trunkát (který navíc přinesl pracovní oblečení, protože správně tušil, že někteří z hráčů přijedou oděni jen "lehce") řídili všechny své spoluhráče, aby pracovali správně a nikdo se neztratil. Nad nimi vše řídil a vlastními silami k dílu přispěl "Boss" (rozumněj Mira Dubovský), který navíc hladové Kance nasytil, když jim servíroval své zvířecí kolegy v podobě klobásovité. A to bylo pošušňáníčko. Přestávku na oběd pak ukončily tóny písničky z filmu Ať žijí duchové, Hajný je lesa pán.

Zlínská skupina, která na brigádu dorazila, měla úkoly ještě složitější. O vnitřní zahřívání se motivačně staral Petr Loubal a i díky němu nám tak nikomu nebyla zima. Brankář Radek Pavlas se chopil díla s chutí, protože je na práci v rukavicích zvyklý a kdykoliv bylo třeba, chopil se moku švestkového, který pak s ochotou roznášel svým kolegům. Pepa Zubíček se zase, kromě poctivé práce, chopil role řidiče a tuto skupinu přivezl. Přeji mu moc štěstí, protože je téměř jisté, že celou neděli přemýšlel nad tím, jak dostat asi 40 kilo lesních hmot (bahno, voda, jehličí, listí) ze svých potahů a kufru.

Celá tato akce nejen opět utužila partu, ale navíc nám, díky skvělé spolupráci s obcí, přispěla do klubové pokladny a přiblížila tak náš tým novým dresům s novým logem, o něž je poslední dobou větší a větší zájem. Potvrdilo se tak, že v Neubuzi se děje něco jedinečného. Jen tak dál! Úspěšná brigáda měla samozřejmě večerní pokračování, ale o tom zase až příště. Nebo raději nikdy. Rozhodně po 22:00...

1. FC Neubuz děkuje ještě jednou vedení obce a všem lidem kolem!

.... a dílo se podařilo.

Autor: Jakub Štefek